متن خبر مربوط به نشست خبری عباس سیاح

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران- خبرگزاری صدا و سیما

 

 

فعالیت تعاونی های روستایی شباهنگ و انقلاب شهریار قانونی است.

 

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران گفت شرکت های تعاونی روستایی شباهنگ و انقلاب شهریار ، غیرمجاز نیستند و منعی برای فعالیت آنها وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران با اشاره به اینکه مجوز فعالیت این شرکت های تعاونی و واحدهای اعتباری آنها براساس مجوز سازمان مرکزی تعاونی روستایی به عنوان یک نهاد حاکمیتی صادر شده است . گفت: براساس قانون، فعالیت شرکت های تعاونی روستایی با مجوز سازمان تعاون روستایی قانونی است و نیازی به اخذ مجوز از بانک مرکزی ندارد.

 

عباس سیاح با بیان اینکه هیچ مغایرتی بین سازمان تعاون روستایی و بانک مرکزی وجود ندارد،

افزود: از آنجا که شرکت های تعاونی خدمات اعتباری ارائه می کنند نه خدمات مالی، بنابراین نیازی هم به مجوز بانک مرکزی ندارند.

وی با تاکید بر فعالیت شفاف شرکت های تعاونی روستایی از جمله شباهنگ و انقلاب شهریار گفت: همه ی فعالیت های اعتباری این شرکت ها به طور مرتب کنترل و حسابرسی می شود.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران با بیان اینکه سی درصد از سپرده های سرمایه گذاران به عنوان ذخیره قانونی و ذخیره ثابت در بانک های دولتی سپرده گذاری می شود، افزود: سپرده گذاران در صورت تمایل به دریافت سپرده خود می توانند به شرکت های تعاونی روستایی مراجعه کنند.

بانک مرکزی نوزدهم تیر با صدور بیانه ای در سایت رسمی خود اعلام کرده بود شرکت های تعاونی روستایی و انقلاب شهریار برای فعالیت های اعتباری خود مجوز های لازم را از بانک مرکزی دریافت نکرده اند.

 

منبع : خبر گزاری صدا و سیما ( تهران  )

کد خبر ٢١٧۵٨۵۴
تاریخ ٢٢تیر ١٣٩٧- ١۴:٣٩

– روابط عمومی تعاونی انقلاب

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج + 6 =